uyuz-bocegi

Uyuz böceği ve uyuz hastalığı toplumumuzun yakından tanıdığı iki kavramdır. Haşerelerin pek çoğu bizlere farklı farklı hastalıklar bulaştırmaktadırlar. Bazıları cilt ve deri hastalıklarını bazıları zehirlenmeleri bazıları ise solunum yolu hastalıklarını bizlere bulaştırırlar. Uyuz böcekleri ise tek başlarına insanlara ve hayvanlara uyuz hastalığını bulaştırmaktadırlar. Uyuz böceği toplumda yayıldığı zaman kaşınma ve vücutta beliren alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu nedenle uyuz böceği ile mücadele etmek için uyuz böceği ilaçlama operasyonuna başvurmanız şarttır. Uyuz böcekleri;

  • Dünyanın hemen her nemli bölgesinde olabilmektedirler.
  • Organizma türünden canlılardır ve hem insanların hem de hayvanların derilerinde yaşarlar.
  • Oldukça küçüklerdir. Gözle görünmezler.
  • Derimiz üzerinde tüneller açarlar ve alt dokulara doğru inerler. Her inişte yumurtalarını bırakan uyuz böceği, genellikle nemli ve serin havalarda aktif faaliyet gösterir.
  • Uyuz hastalığına bıraktıkları yumurtalar ile sebep olurlar.

Uyuz böceğinin yanı sıra; fare, hamam böceği, pire, akrep, kalorifer böceği, kırkayak, tatarcık, deri böceği gibi birçok haşereye kesin çözüm üreten firmamız 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.

Uyuz Hastalığı

Mutlaka tedavi edilmesi gereken, cilt ve deri hastalıklarındandır. Belirtileri ise en yaygın olarak kaşıntı, deri döküntüsü, kızarıklık ve kıl diplerinde iltihaplanmalardır. Çok hızlı bir şekilde yayılan hastalık aynı zamanda da bulaşıcıdır. Hatta hayvanlardan insanlara bile bulaşabilmektedir. Tedavi süreci 2 veya 3 hafta arasında seyretmekle birlikte, kremlerin yanı sıra ağızdan alınan ilaçlarla da desteklenmelidir. Böcek ilaçlama uygulamaları ile kontrol altına alınan bu haşerenin etkileri geçmediğinde mutlaka uzman bir hekime görünmeniz gerekir.

Kartal Böcek İlaçlama Servisi

Kartal Böcek İlaçlama şirketi olarak tüm böcek ilaçlama şirketleri içinde her zaman en güvenilir ilaçlama hizmetini ilçemizde her zaman ilk sırada sunmaktayız. Uyuz böceği ve uyuz hastalığı konusunda en pratik sonuçları sizlerin sağlığı adına en garantili şekilde sunmaktayız. En çok tercih edilen ilaçlama servisi olarak, geniş kadromuzla sizlere haftanın her günü ve her saatinde hizmet vermekteyiz. Çağrı merkezlerimiz aracılığıyla ilaçlama firmamıza ulaşabilir, müşteri temsilcilerimize ilaçlama süreci hakkında sormak istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir