kirkayak-ilaclama

Kırkayak nedir? Sorusunu yanıtlarken kırkayakların zararlarından da bahsetmiş olacağız. Diğer haşerelerden kendini ayıran özelliklere sahip olan kırkayaklar görüntüsü ile farklılık yaratır. Her alanda karşınıza çıkabilen bu haşereye karşı bireysel mücadele yürütmek çalışmak sorunun içinden çıkılmaz bir hal almasına neden olur. Bu haşereden kurtulmanın tek çaresinin kırkayak ilaçlama olduğunu belirterek özelliklerine değinmek istiyoruz.

  • Kırkayak, dünya üzerinde en fazla ayağa sahip canlı olarak, genellikle nemli ve yeşil alanların bol olduğu bölgelerde yaşamaktadır.
  • Kırkayakların familyası geçmişten beri en fazla mutasyona uğrayan familyadır. Zaten bu denli fazla ayaklara sahip olmalarının nedeni de budur.
  • Çıyanlarla, tespih böcekleri ile ve hatta karideslerle aynı familyaya sahiptir.
  • Otçul beslenirler,
  • Oldukça yavaş hareket ederler,
  • Etli vücut yapıları ile başka haşereler için oldukça besleyicidirler,
  • Toplamda kırk tane ayak sayısı temsilidir, daha az veya daha çok ayak sayısı olabilir,
  • Silindir şeklindeki vücutları ile oldukça esnektirler.

Fark edildikleri yerde çoğalmalarına fırsat vermeden yok edilmesi gereken kırkayak ile mücadele için vakit kaybetmeden Kartal Böcek İlaçlama firmamızı arayabilir, uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

kirkayak-nedir

Kırkayak Sokması

Kırkayak sokması Türkiye’de sıkça karşılaşılan bir vakadır. Etçil beslenseler de kırkayaklar insanları sokabilmekte, deri hastalıklarına yol açabilmektedir. Bu durumda beklenmedik bir morartı, şişme, kızarıklık, deri döküntüsü gibi hastalıklarla karşılaşıldığında mutlaka en yakın acil servise görünmelisiniz. Bulunduğunuz alanda kırkayak varlık gösteriyorsa korunma amacı ile düzenli periyotlarda kırkayak ilaçlama yapmalı tedbirli davranmalısınız.

Kırkayak İlaçlama

Kırkayak ilaçlaması mutlaka alanında oldukça yetkin bir böcek ilaçlama firması tarafından yapılmalı. Çünkü bu haşereden kurtulamazsanız, onu yem olarak yemeğe gelen diğer haşerelerden de kurtulamazsınız. Kırkayak ilaçlaması genellikle bahçe ilaçlama işlemleri ile başlamalıdır. Çünkü evlerimize pek çok haşere gibi kırkayaklar da bahçe kaynaklı girerler. Daha sonra ise ev ilaçlama işlemleri uygulanmalıdır.

Kartal’da sizlere her zaman sunduğumuz en kaliteli ilaçlarımızla harmanlanan ilaçlama yöntemlerimiz ile şikayet ettiğiniz haşerenin türü ne olursa olsun daima yanınızdayız. Sizler de evinizdeki ya da herhangi bir mekandaki haşere şikayetlerinizden en ekonomik ve en sağlıklı şekilde kurtulmak istiyorsanız Kartal Böcek İlaçlama firmamızı, 7/24 arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir