kene-ilaclama

Kene ilaçlama ölümcül risk taşıyan kenelerden kurtulmak için yapılan profesyonel müdahaledir. Keneler özellikle son yıllarda vatandaşlarımızın hayatına sebep olarak adını sıkça duyurdu. Kırsal alanlarda oldukça fazla görülen kene vakaları ile halkımız ormanlık alanlardan uzak durmaya başladılar. Fakat bu sorundan bu şekilde kurtulmak mümkün değildir.

Kenelerden kurtulmak ve sağlıklı alanlarda yaşamanızı sürdürmek için güvenilir firmalardan hizmet almanız gerekmektedir. Kene ilaçlama firmaları arasında en uygun fiyatlarla hizmet veren firmamız, işlemlerini profesyonel kadrosu ile yürütmektedir. Sağlık Bakanlığından onaylı kene ilacı ile yaptığımız uygulama ile keneler sorun olmaktan çıkacaktır.

Kenelerden Nasıl Hastalık Bulaşmaktadır?

Kenelerden nasıl hastalık bulaşmaktadır? Keneler insanlara, kan yolu ile hastalık bulaştırırlar. Yavru haldeyken canlıların kanını emmeye başlayan parazitler, erişkinlik dönemlerine kadar bunu sürdürürler.  Erişkin hale gelene kadar topladıkları kanın içerisinde hastalık virüsü varsa, erişkinlik döneminde kanını emdikleri canlılara bulaştırmaktadırlar. Beslenmesini, hayvan kanı ile de sağladıkları için insanlara, hayvanlardan da hastalık bulaştırabilirler. Kenelerden bulaşan hastalıkları sıralamak gerekirse;

  • Lyme hastalığı
  • Kırım Kongo kanamalı ateşi
  • Q ateşi
  • Akdeniz benekli ateşi hastalığı

Keneler hastalık bulaştırmasalar dahi, kanını emdikleri insanı rahatsız ederler. Soktukları bölgede, kızarıklık ve kaşıntı oluşmasına neden olabilirler. İnsanlar üzerinde huzursuzluk yaşanmasına ve iş, okul yaşamında aksaklıklar oluşmasına neden olunabilmektedir. Kene ilaçlama uygulamaları ile vatandaşları bu baş belası haşereden kurtaran firmamız 7/24 hizmetinizdedir.

Keneler Nerede Yaşar?

Keneler nerede yaşar? Keneler, bitki örtüsünün bulunduğu alanlarda yuva yapabilmektedirler. Hayvanların yaşadığı ahır, mezbaha gibi yerlerde de, sıkça kene ile mücadele etmek gerekmektedir. Zira bu alanlarda da keneler, sıkça bulunmaktadır. Hayvanların üzerinde kendine yer edinen parazitler, evcil hayvanlarımız aracılığı ile evlerimize girip, yuva kurabilirler. Dolayısıyla bu parazitleri kontrol altında tutmak için kapsamlı olarak kene ilaçlama hizmeti almak gerekmektedir.

Kene İlaçlaması Nasıl ve Ne Zaman Yapılır?

Kene ilaçlaması, sıvı ilaçlarla yapılır. Şirketimiz kaliteli kene ilacını ULV cihazları yardımı ile alana uygulamakta ve başarılı sonuçlar sağlamaktadır. Kene ilaçlama hizmeti genellikle, yaz aylarında gerçekleştirilmektedir. Bu haşereler üremelerini, mart ve eylül aylarında gerçekleştirmektedir. Yaz aylarında üremelerini tamamlamakta ve yaşam alanlarınızı istila etmektedir. Önlem alınmadığında hızla çoğalan ve yayılan kenelere karşı garanti ve güvenli ilaçlama yapan ve Kartal’ın tüm mahallelerine hizmet veren firmamızı günün 7/24 saati arayarak ulaşabilir ve bu konuda gerekli bilgileri ve talimatları alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir