kakalak böceği ilaçlama

Hamam böceklerinin bir başka türü olan kakalak böcekleri, dünya üzerinde en hızlı üreyen canlılar arasındadır. Dişi bir kakalak yılda ortalama olarak 30 bin adet yumurta bırakır. Kimi kakalak böceklerinin yaşamları boyunca 1 milyon yumurta bıraktıkları bilinir. Kartal böcek ilaçlama firması olarak diğer haşere çeşitleri gibi kakalak böceği ilaçlama uygulaması da vermekteyiz.

Kakalak böcekleri insanları ısırmadığından laboratuvar ortamlarında rahatlıkla incelenebilir.  Çok pis yerlerde yaşamını sürdürdüğü için vücutlarından çok sayıda virüs ve bakteri barındırır. İnsanların yaşam alanlarına giren kakalak böcekleri birçok hastalığa sebebiyet verir. Bunlar; dizanteri, verem, gıda zehirlenmesi, mantar, astım, alerjik reaksiyonlar, gıda zehirlenmesi ve antraxtır. Bu hastalıklar kalıcı rahatsızlıklar oluşturabileceği gibi ölümcül sonuçlara da yol açabilir.

Genellikle nemli ve sıcak yerlerde barınır. Evlerde mutfak ve banyolarda yaşar. Günde ortalama 20 saat uyur. Açlığa ve susuzluğa karşı son derece dayanıklıdır. 30 gün boyunca aç kalabilir. Bunun yanı sıra kopan organlarını yenileyebilme özelliğine sahiptir. Evrim geçirmemiş nadir canlılar arasındadır. Yaşam alanlarında tamir edilmeyen kanalizasyon ve su boruları, parke ve duvar çatlakları, kırık, çıkıklarda barınır. Kakalak böceklerine karşı özellikle bu alanlara oldukça dezenfekte etmemiz gerekiyor. Kakalak böceklerinin vücutlarının dışındaki kabuklar oldukça serttir ve zor olan bir canlıdır.

Kartal böcek ilaçlama Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Aynı zamnda kullanılan ilaçlar TSE gereğince test edilmiş insan ve hayvan sağlığı açısından zararsızdır. Uzman deneyimli ekibimizin ilaçlama yapılacak olan alana gelip  alan büyüklüğünü ve böceğin direncini tespit ettikten sonra kakalak böceği ilaçlama uygulamasına geçilir. Bu işlem sonrasında uzun bir süre ortamda kakalak böceği ile karşılaşmanız olası değildir. Diğer tüm böcek çeşitlerinde olduğu gibi kakalak böceği ilaçlama uygulamasında da uygulamanın devamlılığı esastır.

Sizde yaşam alanlarınızda kakalak böceği sorunu yaşıyorsanız Kartal böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak 7/24 hizmet vermekte olan müşteri hizmetlerimizden gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir