fare-yakalama-teknikleri

Fare yakalama teknikleri nelerdir? Fareler, dünyada çok fazla türe sahip olan ve genellikle her iklim şartlarına ayak uydurabilen, çok hızlı çoğalabilen haşerelerdendir. Ayrıca insan sağlığına da geçmişten beri oldukça tehlike saçan ve maddi hasarlara da neden olan fareler, ülkemizde de yoğun bir şekilde bulunurlar.

Genellikle fareler, kertenkelenin, güvelerin, sineklerin, karıncaların, kalorifer böceklerinin, kırkayakların, tespih böceklerinin, hamam böceklerinin, akar ve maytların fazla olduğu evlerde bulunurlar. Hızlı kaçtıkları için yakalanmaları neredeyse imkansız olan fare ile mücadele etmenin tek bir yolu vardır o da fare ilaçlama…Elbette uzman bir ekibin desteği ve uygulamaları ile. Bu konuda müşterilerine 20 yıldır hizmet veren ve kurumsal marka kimliğinden ödün vermeyen firmamız her daim hizmetinizdedir.

Fare Türleri

Fareler, çok eski familyaya sahip olduklarından dolayı çok fazla türe de sahiptirler. Türlerdeki farklılıklar genellikle beslenme şekillerine bağlı olarak, yaşadıkları yerlere göre değişmektedir. Aynı zamanda bazı fare türleri de deneylerde kullanılan en önemli deneklerdir. Çoğu test bazı fare türlerinden faydalanılarak yapılır. Genel olarak fareler;

  • Ev faresi,
  • Çatı faresi,
  • Lağım faresi,
  • Fındık faresi,
  • Pamuk faresi olarak sınıflandırılabilir.

Türü ve bulunduğu mekan ne olursa olsun profesyonel fare ilaçlama teknikleri ile gerçekleştirdiğimiz fare ilaçlama operasyonumuzdan kesin ve kalıcı çözüm sunmaktadır.

Fare İle Mücadele Yöntemleri

Fare ile mücadele yöntemleri kemirgen grubun yok edilmesinde garantili sonuç vermektedir. Farelerle her zaman herkes kendi yöntemlerine göre mücadele etmiştir. Genellikle;

  • Farelere tuzak kurmak, kapı pencereyi açıp farenin çıkmasını beklemek, yapışkanlarla farenin evin bir köşesinde yapışıp kalmasını sağlamak,
  • Fareleri kapana sıkıştırmak gibi yöntemler oldukça sağlıksız ve geçersizdir.

Peki, fare yakalama teknikleri nelerdir ? En garantili ve sağlığınıza asla zarar vermeyen yöntem iyi bir ilaçlama firmasının uygulayacağı fare istasyonları kurma yöntemidir. Böylelikle de farelerin en pratik ve en güvenilir şekilde yok olmasını sağlamış oluruz.

Her fare ilaçlama yönteminde olduğu gibi fare istasyonları kurma işlemlerinde de en yetkin firma olarak Kartal’da senelerden beri hizmet veren Kartal İlaçlama firmamız, sizlere günün her saatinde, ister hafta içi ister hafta sonu kesintisiz hizmet sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir