bahce-ilaclama

Haşere istilası konusunda bazı insanlar için ilk akla gelen bir ilaçlama firmasıyla irtibata geçmek değil, ilkel yöntemlerle müdahalede bulunmak olur. Eczanelerde ve marketlerde satılan ilaçlar, gelişi güzel sıkılır ve bundan sonuç beklenir. Bu işlemin sonuç aldığı çok nadir görülür. Zira, yıllardır piyasada olan ve içeriği hiç değişmeyen bu ilaçlara karşı bağışıklık kazanan haşereler, ölmez ya da kaçmaz; aksine bu ilacı da bir besin maddesi olarak kullanır. Ayrıca yanlış şekilde kullanılan bu ilaçlar çocuk ve evcil hayvanlar için tehdit oluşturabilmektedir. Bunun yanı sıra, yalnızca evde yapılacak ilaçlama uygulaması çoğunlukla yetersiz kalır. Özellikle bahçeli evlerde ev ilaçlama ile birlikte bahçe ilaçlama da yapılması gerekmektedir.

Bahçe İlaçlama Neden Gerekli?

Çünkü, haşereler çoğunlukla dışarıdan gelir ve bir evde haşere varsa muhakkak bahçede de bir yerleşimi mevcuttur. Özellikle yabani otların, izbe ve karanlık alanların, rutubetli bölgelerin olduğu bahçelerde haşere çeşitliliği son derece normaldir. Bahçe ilaçlama yapılmadığı halde, bu haşereler eve akın edecek ve ev içinde yerleşme gösterecektir. Yalnızca evde ilaçlama yapılması da bir fayda sağlamaz çünkü evdeki ilacın etkisi geçtiğinde dışarıda var olan haşereler yine eve akın edecektir.

Bahçe İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

İlk olarak, bahçedeki fazlalıklar uzaklaştırılmalıdır. Kullanılmayan eşyalar kaldırılmalı, fazla uzun çimler kısaltılmalı ve yabani otlar temizlenmelidir. Bunun dışında, haşerelerin yaşamayı sevdiği bir diğer alan da ağaçlardır. Ağaçların düzenli olarak ilaçlanması ve aşılanması gerekir.

Bahçe İlaçlama Sonrası Yapılacaklar

Bahçe ilaçlama sonrası haşerelerden korunmak için neler yapılabilir? diye soracak olursanız, haşereler uzun bir süre ilacın etkisiyle bahçenize uğramayacaktır. Ancak, bahçenize haşerelerin sevmediği çiçekleri dikip evinizde hoşlanmadıkları kokuları kullanmanız, ayrıca cam ve kapılara sineklik takmanız, evinizdeki kırık ve çatlakları onarmanız bir daha haşere tehdidiyle karşılaşmamanızı sağlayacaktır. Haşere problemlerinizle ilgili bilgi almak ve size özel ilaçlama yöntemleri ve en uygun ilaçlama fiyatlarını öğrenmek için 7 gün 24 saat bizi arayabilirsiniz. Firmamız, 30 yıllık tecrübesiyle ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ilaçlarla hizmet vermekte, sertifikalı ve kesin sonuç garantili bir firma olarak zirvedeki yerini korumaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir